Пам'ятник на могилі Марка Каганця

Поруч із костелом св. Миколая у Коропці знаходиться цвинтар.
Найстаріші надгробки можна знайти у східній частині. Багато кам'яних надгробків, датованих кін. ХІХ - поч. ХХ ст. Біля огорожі, неподалік від входу, виділяється великий пам'ятник на могилі Марка Каганця. На ній встановлено хрест із червоного каменю-пісковику та таблицю з чорного каменю. Надпис на таблиці свідчить: "Тут спочиває Марко Каганець. Уродив ся 12 січня 1881 року. Згинув від жандармських багнетів 6 лютого 1908 року в обороні народних прав. Пам'ятник сей здвигнув на вічну пам'ять з лепт українського народу народний комітет. Нехай рідна земля зрошена неповинною кров'ю народного мученика буде йому пером".

Марко вже у молодому віці став відомим політиком Галичини, головою місцевої “Просвіти”. Під час виборів 1907 року українська громада висунула його кандидатуру до австрійського парламенту. Опонентом Марка був Станіслав Бадені. Розуміючи, що програє, польська шляхта вдалася до спроби підкупу, а коли Каганець відмовився – до політичного вбивства. Сьогодні центральна вулиця селища і місцева школа носять його ім’я.

У 1994 році поблизу навчального закладу зведено пам’ятник патріоту.