Природне скельно-лісове урочище ТЕРЕБІЖ

Неподалік села Діброва, на лівому крутому схилі долини річки Дністер, мальовничими скелястими уступами відслонюються юрські вапняки. Паралельно цим скелям тягнеться заболочена місцевість, що виникла на прадавньому річищі Дністра. Тепер Дністер протікає за півкілометра далі на південний захід. Гідрологічний режим болота підтримується виходами численних джерел. Місцева назва цієї місцини – урочище Теребіж.

На болоті зростає рідкісний для Подністер’я тип лісу, домінуючими деревами тут виступають вільха та черемха.

Трав’янистий покрив лісу негустий, але у його складі зустрічаються доволі рідкісні види. Основу складають кілька видів осок, підмареник чіпкий, яглиця звичайна, жовтець водяний, калюжниця та інші види, типові для заболочених лісів. Найцікавіший із них – білоцвіт весняний, ефемероїд, занесений до Червоної книги України. Ця красива ранньоквітуча рослина не рідкість на Прикарпатті і в Карпатах. На Лівобережжі Дністра зустрічається рідше, а на Тернопільщині місцева популяція виду одна з двох відомих. Для збереження білоцвіту частина урочища отримала статус ботанічної пам’ятки природи місцевого значення “Урочище Теребіж”.