Палац графа Бадені у Коропці

Коропець – велике мальовниче селище, розташоване над однойменною річечкою поміж Дністровських схилів. Вперше згадується у ХV столітті, як містечко власності родини Бучацьких. Маючи Магдебурзьке право, воно спеціалізувалося на землеробстві, тваринництві, бджільництві і розвитку ремесел. Герб містечка – риба короп – вказує на заняття місцевого населення риболовлею, яке не втратило своєї популярності дотепер.

Змінивши своїх власників на Потоцьких і Мисловських, які заклали тут у ХІХ столітті палац, Коропець був проданий графу Станіславу Бадені, маршалку Галицького сейму трьох каденцій. Він повністю перебудував класицистичну споруду у неоренесансному стилі. Одночасно з палацом було закладено парк зі ставком, оранжерею, теплицю, красиві місточки над потічками Коропчик і Млинівка. У часи свого розквіту парк займав площу 20 гектарів. Сьогодні привертають увагу збережені рідкісні дерева, як, наприклад, гінкго дволопатеве та величний платан.

Фото без описуФото без опису Фото без опису