Про доступ до публічної інформації

Інформація з обмеженим доступом – це така інформація, доступ до якої має лише обмежене коло осіб і оприлюднення якої заборонено розпорядником інформації відповідно до закону.
Обмеження доступу до інформації здійснюється в інтересах національної безпеки або охорони законних прав фізичних та юридичних осіб.

,
ПОСТАНОВА  КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 19 жовтня 2016 р. N 736 "Про затвердження Типової інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію" - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/736-2016-%D0%BF#Text

Про обмеження доступу в Коропецькій селищній раді, як органі місцевого самоврядування: затверджений перелік 06 березня 2023 року - https://drive.google.com/file/d/1BsALw8QqYQ1qg-YM_biA_j9eqnnpjKE-/view?usp=sharing

Види інформації з обмеженим доступом

До інформації з обмеженим доступом належить конфіденційнаслужбова та таємна інформація. Загалом, в Україні налічується близько 20 видів інформації з обмеженим доступом (банківська, лікарська, адвокатська таємниця, таємниця сповіді).

Будь-яка інша інформація вважається відкритою і отримати доступ до неї мають право всі громадяни України, незалежно від того стосується їх ця інформація безпосередньо чи ні.

Заборона обмеження доступу до інформації

Відповідно до Ст. 6 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» і Ст. 21 ЗУ «Про інформацію» не може бути віднесено до інформації з обмеженим доступом наступних даних:

• про розпорядження бюджетними коштами;
  • про володіннякористування чи розпорядження державним або комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів
  • про умови отримання державних та/або комунальних коштів або майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування

юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно;

• декларації про доходи осіб та членів їхніх сімей, які претендують на зайняття чи займають виборну посаду в органах влади, обіймають посаду державного службовця, службовця органу місцевого самоврядування першої або другої категорії;[1]
  • про стан довкілля, якість харчових продуктів і предметів побуту;
  • про аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні ситуації, що сталися або можуть статися і загрожують

безпеці людей;

• про стан здоров'я населення, його життєвий рівень, включаючи харчування, одяг, житло, медичне обслуговування та

соціальне забезпечення, а також про соціально-демографічні показники, стан правопорядку, освіти і культури населення;

• про факти порушення прав і свобод людини і громадянина;
  • про незаконні дії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб.

Оприлюднення інформації з обмеженим доступом

В ст. 29 ЗУ «Про інформацію» сказано, що інформація з обмеженим доступом може бути поширена, якщо вона є суспільно необхідною, тобто є предметом суспільного інтересу, і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення.

В свою чергу, предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка свідчить про загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності України; забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов'язків; свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб тощо.