Туристичний кластер "Тепле Поділля"
Проєкт «Тепле Поділля – скарб України», який зайняв перше місце в рейтингу поданих ініціатив за лотом «Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини» від Українського культурного фонду, реалізувався протягом липня-жовтня 2023 року в межах 15 громад Чортківського району Тернопілля.
В небі зірка летіла й погасла
Десь пугач прокричав в темноті.
Не шукайте ніде своє щастя,
Воно тут, на цій отчій землі.
(Петро Щмігельський)
За час виконання проєкту відзнято близько 500 панорам про майже 100 об'єктів культурної і природної спадщини Теплого Поділля. На основі цих матеріалів створено 20 віртуальних турів та сайт dnister.org з інтерактивною картою регіону. Сайт слугуватиме як інформаційна онлайн-платформа для користувачів і розповідає про найцікавіші місця Теплого Поділля, надає практичну інформацію для користувачів про добирання і об'єкти сервісу. Окрім того, команда проєкту допомагатиме користувачам у плануванні подорожей та знайомству зі спадщиною регіону.
ЧОМУ "ТЕПЛЕ ПОДІЛЛЯ"?
Про походження назви "Тепле Поділля". Здавалось, що тут складного – Поділля бо Поділля, а Тепле бо в нас тепло. Все просто. Сонце, яке дарує тепло, є давнім символом Подільської землі і зустрічається на різних версіях подільських гербів ще багато століть тому.
У 30-х роках минулого століття на туристичній мапі Бучацького, Заліщицького, Чортківського та Борщівського повітів Тернопільського воєводства з'явилася назва "Тепле Поділля. Земля сонця та винограду".
Розташоване на стику вигідних торгових шляхів, з його чудовим кліматом, що часто порівнюють з середземноморським, "Тепле Поділля" з давніх-давен стало тим комфортним місцем, де із задоволенням пускали своє коріння і німці, і вірмени, і євреї, і цей перелік є ще доволі великим. Пізніше ми обов’язково про це ще поговоримо.
Одне відомо достеменно – вже на початку 20-го століття регіон стає відомим як туристична мекка Центральної Європи. Це край виноробства та садівництва, край, де історичні, архітектурні пам'ятки - дерев'яні церкви і дзвіниці, забудова історичних містечок, костели і кляштори, маєтки польської шляхти, замки ХІV - ХVІІ ст., пам'ятки княжої доби і музеї, фортифікаційні споруди викликали зацікавлення тодішніх численних туристів та дослідників.
До інформації:
Найбільш актуальні інформації про Тепле Поділля можна знайти у соціальних мережах - на сторінці у Facebook https://www.facebook.com/TeplePodillia та в Інстаграм.
#запідтримкиУКФ #тепле_поділля