Коропецька громада

Тернопільська область, Чортківський район

Договори на вивіз сміття

Дата: 13.01.2022 14:57
Кількість переглядів: 10

Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів»здійснення заходів з благоустрою населених пунктів, в тому числі   впровадження систем збирання побутових відходів, належить до повноважень  органів місцевого самоврядування.

Проблема зі сміттям існує в першу чергу через байдужість, через відсутність бажання зробити якусь користь для людей і довкілля. В той час, коли в громаді поступово впроваджується єфективна система поводження з побутовими відходами та роздільне сотрування сміття на території громади продовжують "процвітати" стихійні звалища. 

На виконання ст. 7, п. 1 ст. 25  Закону України «Про житлово – комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов’язаний укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом. У зв’язку з цим укладання договору на вивіз сміття є обов'язковим для усіх.
Договір можна скачати за посиланням:

договір 1 - https://docs.google.com/document/d/1-hxrJh5m_gGLJtdOfSzvFoQXLaEpOwQL/edit?usp=sharing&ouid=104197436846873458258&rtpof=true&sd=true
договір 2 - https://docs.google.com/document/d/1_f2DHrN2JVPsE_MlcdbFmhCEA5Z6TtGF/edit?usp=sharing&ouid=104197436846873458258&rtpof=true&sd=true

Згідно з чинним законодавством України, а саме: відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники  або  наймачі,  користувачі,  у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають  договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення  побутових  відходів та здійснюють оплату таких послуг. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

При виявленні фактів порушення Правил благоустрою уповноважені на те особи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться дані порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн). Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» і тягне за собою адміністративну відповідальність.

Тарифи на послуги з вивозу твердих побутових відходів, що надаються населенню, бюджетним установам  та іншим організаціям:

Поводження з ТПВ (вивіз та складування сміття), послуга надається на основі укладеного договору на рік. Сума договору залежить від кількості проживаючих в будинку.   
Згідно рішенням сесії №710 від 26.10.2021 р. Про затвердження тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів для Коропецького ККП:

Для населення - на одного зареєстрованого жителя 15,52 грн. в місяць.

Для бюджетних організацій – 74,19 грн. за 1 м. куб.

Для небюджетних організацій, підприємців ціна за 1 м. куб. становить 74,19 грн.

На виконання  ст.ст. 25, 26, 54 -1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України «Про відходи», Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України від 06.09.05  № 2807-IV «Про благоустрій населених пунктів»,   з метою створення умов сприятливих для життєдіяльності людей, забезпечення чистоти і порядку в населених пунктах  об’єднаної територіальної громади, здійснення впливу на правопорушників громадського порядку у сфері адміністративних правовідносин прийнято рішення  про надання дозволу складання приписів та адміністративних протоколів відповідальними особами. 

Прохання до громадян, юридичних осіб, підприємців, які не уклали договір на вивезення побутових відходів, звернутися до ККП (комунгоспу) для укладання такого договору.

В разі неукладення договору щодо порушників будуть застосовані грошові стягнення, передбачені Законодавством України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь