Не паліть трави!

Дата: 21.04.2020 09:32

У результаті систематичних підпалів сухої трави, дерев та інших біологічних залишків на території населених пунктів Коропецької об’єднаної територіальної громади природному середовищу, життю, здоров'ю людей та екосистемі завдається значна шкода. Знищується тваринний та рослинний світ, загрожує небезпека життю та здоров`ю громадян. Щорічно, з приходом весни, на полях та сіножатях, на пагорбах та вздовж доріг рухаються вогняні «фронти», які знищують на своєму шляху все живе. Вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів, погіршується якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності. Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Закликаємо вас не палити суху траву та не наражати на небезпеку власне здоров’я та життя оточуючих! Спалювання трави, листя та інших відходів, особливо у весняний та осінній період, призводить до забруднення повітря. Це, у свою чергу, призводить до збільшення випадків захворювання дихальних шляхів у населення. Також нагадуємо, що є законодавча база, яка забороняє будь-яке спалювання, будь-яких видів відходів на території населеного пункту, яка приймається з метою створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, збереження і охорони навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного благополуччя населення та забезпечення належного контролю за благоустроєм та санітарним станом громади. Помилковою є думка, що спалювання відмерлої рослинності є корисним для відновлення природи. Втім, таке спалювання немає жодного позитивного ефекту, навпаки – це бомба сповільненої дії, яка найбільше шкодить тим, хто його палить Звертаємося до жителів громади, якщо ви стали свідком підпалу, зробіть, по можливості, фото та відео фіксацію правопорушення та повідомте у поліцію про порушення законодавства України.

Шануймо себе, ближніх та бережімо своє здоров’я! Фото без опису