Як отримати земельну ділянку для ведення індивідуального садівництва?
Громадяни України із земель державної і комунальної власності мають право набувати безоплатно у власність або на умовах оренди земельні ділянки для ведення індивідуального або колективного садівництва у розмірі не більше 0,12 гектара.
Іноземці та особи без громадянства, а також юридичні особи, можуть користуватися земельними ділянками для ведення індивідуального або колективного садівництва на умовах оренди (ст. 35 Земельного кодексу України).
Відповідно до пункту «а» частини 3 статті 22 Земельного кодексу України – земельні ділянки для садівництва відносяться до земель сільськогосподарського призначення.
Земельні ділянки, призначені для садівництва, можуть використовуватись для:
- закладання багаторічних плодових насаджень,
- вирощування сільськогосподарських культур,
- зведення необхідних будинків, господарських споруд тощо (ч. 3 ст. 35 Земельного кодексу України).
Правом щодо передачі земельної ділянки для садівництва, безоплатно у власність можна використати один раз.
Відповідно до частини 1 статті 116 Земельного кодексу України, громадяни набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.
З метою оформлення права власності на земельну ділянку необхідно звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування (міської, селищної, сільської ради), який передає земельні ділянки комунальної власності у власність із клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення садівництва. Дане клопотання подається особисто до органу місцевого самоврядування або направляється поштою рекомендованою кореспонденцією.
У клопотанні зазначаються та додаються:
- цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри;
- графічний матеріал, на якому зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (викопіювання з планово-картографічних матеріалів);
- копію документа, що посвідчує особу (наприклад, паспорта громадянина України);
- погодження землекористувача (у разі припинення права користування земельною ділянкою, що перебуває у користуванні інших осіб);
- документ що підтверджує право на пільги при отриманні земельних ділянок.
Забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, які не передбачені статтею 118 Земельного кодексу України.
У випадку необхідності роз’яснення чинного законодавства з метою захисту Ваших прав та інтересів Ви можете звернутися до відділу «Монастириське бюро правової допомоги» Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для отримання безоплатної вторинної правової допомоги.
Адреса: вул. Шевченка,12 А м. Монастириська, 2-й поверх, 4- ий кабінет.
Графік роботи: з 9-ї до 18-ї год., крім суботи і неділі.
Контактний телефон: +38 03555 2 12 72.
Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).